Helsingin Ponnistus 1887
logo vinjetti seuraava ottelu
seura joukkueet ottelut ja tilastot markkinointi etusivulle

LAUANTAI 17.5 KLO 10-13.20
NAPPULAT 06
Peliaika 20 minuuttia, pelitapa 5vs5, ei paitsiota, edestakaiset vaihdot, pallo 3
Kori A: PPJ/Eira, KäPa/Liverpool, HJK-j/Arabia
Kori B: Sibbo Vargarna/1, Sibbo Vargarna/2, HIFK
Otteluohjelma on laadittu korien avulla. Peleistä on laaditaan yksinkertainen sarjataulukko, jonka perusteella pelataan sijoitusottelut
KELLO KENTTÄ 1 KENTTÄ 2 KENTTÄ 3
10-10.25 PPJ/Eira- Sibbo Vargarna/1 0-4 KäPa/Liverpool-Sibbo Vargarna/2 3-3 HJK-j/Arabia-HIFK
10.50-11.15 KäPa/Liverpool-HIFK 4-1
HJK-j/Arabia-Sibbo Vargarna/1 0-6 PPJ/Eira-Sibbo Vargarna/2 2-3
11.40-12.05 HJK-j/Arabia-Sibbo Vargarna/2 1-11 PPJ/Eira-HIFK 2-1 KäPa/Liverpool-Sibbo Vargarna/1 1-2
12.30-12.55 Sijat 5-6
HIFK-HJK-j/Arabia 3-2

Sijat 3-4
KäPa/Liverpool-PPJ/Eira 7-0
Sijat 1-2
Sibbo Vargarna/1-Sibbo Vargarna/2 2-0
SIJOITUKSET:
1. Sibbo Vargarna/1
2. Sibbo Vargarna/
3. PPJ/Eira
4. KäPa/Liverpool
5. HIFK
6. HJK-j/Arabia
NAPPULAT 07
Peliaika 20 minuuttia, pelitapa 5vs5, ei paitsiota, edestakaiset vaihdot, pallo 3
Kori A: Ponnistus, MPS/Mustat, MPS/Keltaiset
Kori B: Sibbo Vargarna/1, Sibbo Vargarna/2, HJK-j/Munkka
Otteluohjelma on laadittu korien avulla. Peleistä on laaditaan yksinkertainen sarjataulukko, jonka perusteella pelataan sijoitusottelut
KELLO KENTTÄ 1 KENTTÄ 2 KENTTÄ 3
10.25-10.50 Ponnistus-Sibbo Vargarna/1 0-2 MPS/Mustat-Sibbo Vargarna/2 0-2 MPS/Keltaiset-HJK-j/Munkka 0-6
11.15-11.40 MPS/Mustat-HJK-j/Munkka 1-0
MPS/Keltaiset -Sibbo Vargarna/1 0-5 Ponnistus-Sibbo Vargarna/2 1-3
12.05-12.30 MPS/Keltaiset-Sibbo Vargarna/2 0-4 Ponnistus-HJK-j/Munkka 4-0 MPS/Mustat-Sibbo Vargarna/1 0-2
12.55-13.20 Sijat 5-6
Ponnistus-MPS/Keltaiset 5-6

Sijat 3-4
Sibbo Vargarna/1-MPS/Mustat 2-2
Sijat 1-2
Sibbo Vargarna/2-HJK-j/Munkka 7-1

SIJOITUKSET:
1. Sibbo Vargarna/2
2. HJK-j/Munkka
3. MPS/Mustat ja Sibbo Vargarna/1
5. Ponnistus
6. MPS/Keltaiset

LAUANTAI 16.5 KLO 13.25-19.20
POJAT 05
Peliaika 2x15 minuuttia, pelitapa 5vs5, ei paitsiota, edestakaiset vaihdot, pallo 3
Lohko A: Ponnistus/Mustat, PPJ/Eira 5kulma, PPJ/Ruoholahti, NJS/P06 Musta
Lohko B: Ponnistus/Punaiset, PPJ/Eira Tehtaankatu, Ponnistus/T04-05, KulPS
Turnauksessa joukkueet jaetaan kahteen lohkoon. Lohkovaiheen jälkeen jokainen joukkue pelaa kaksi sijoitusottelua.
KELLO KENTTÄ 1 KENTTÄ 2
13.25-14 A

Ponnistus/Mustat-PPJ/Eira 5kulma 7-2

PPJ/Ruoholahti-NJS/P06 Musta 3-2

14-14.35 B

Ponnistus/Punaiset-PPJ/Eira Tehtaankatu 5-4

Ponnistus/T04-05-KulPS 3-2

14.35-15.10 A

PPJ/Eira 5kulma-NJS/P06 Musta 0-18

Ponnistus/Mustat-PPJ/Ruoholahti 1-12

15.10-15.45 B

Ponnistus/Punaiset-Ponnistus/T04-05 7-2

PPJ/Eira Tehtaankatu-KulPS 4-3

15.45-16.20 A

Ponnistus/Mustat-NJS/P06 Musta 0-5

PPJ/Eira 5kulma-PPJ/Ruoholahti 0-12

16.20-16.55 B

PPJ/Eira Tehtaankatu-Ponnistus/T04-05

Ponnistus/Punaiset-KulPS 10-3

17-17.35 Sijoituskierros 1 A3-B4
Ponnistus/Mustat-KulPS 12-1
Sijoituskierros 1 A4-B3
PPJ/Eira 5kulma-Ponnistus/T04-05 5-1
17.35-18.10 Sijoituskierros 1 A1-B2
PPJ/Ruoholahti-PPJ/Eira Tehtaankatu 9-0
Sijoituskierros 1 A2-B1
NJS/P06 Musta-Ponnistus/Punaiset 8-2
18.10-18.45 Voittaja(A3-B4)-Voittaja(A4-B3)
Ponnistus/Mustat-PPJ/Eira 5kulma 13-4
Häviäjä(A3-B4)-Häviäjä(A4-B3)
KulPS-Ponnistus/T04-05 0-3
18.45-19.20 Voittaja(A1-B2)-Voittaja(A2-B1)
PPJ/Ruoholahti-NJS/P06 Musta
Häviäjä(A1-B2)-Häviäjä(A2-B1)
PPJ/Eira Tehtaankatu-Ponnistus/Punaiset 3-5
SIJOITUKSET:
1. PPJ/Ruoholahti
2. NJS/P06 Musta
3. Ponnistus/Punaiset 3-5
4. PPJ/Eira Tehtaankatu
5. Ponnistus/Mustat
6. PPJ/Eira 5kulma
7. Ponnistus/T04-05
8. KulPS

tyhjä
takaisin
tyhjä
  postia ponnareille