Helsingin Ponnistus 1887
logo vinjetti seuraava ottelu
seura joukkueet ottelut ja tilastot markkinointi etusivulle

LAUANTAI 16.5 KLO 10-13.20
NAPPULAT 07
Peliaika 20 minuuttia, pelitapa 5vs5, ei paitsiota, edestakaiset vaihdot, pallo 3
Kori A: Ponnistus, HJK-j/Laru Valkoinen, NJS P07 Punainen
Kori B: VJS Ylästö/1, VJS Ylästö/2, PPJ 07 Laru
Otteluohjelma on laadittu korien avulla. Peleistä on laaditaan yksinkertainen sarjataulukko, jonka perusteella pelataan sijoitusottelut
KELLO KENTTÄ 1 KENTTÄ 2 KENTTÄ 3
10-10.25 Ponnistus-VJS Ylästö/1
1-4
HJK-j/Laru Valkoinen-VJS Ylästö/2 3-1
NJS P07 Punainen-PPJ 07 Laru 1-4
10.50-11.15 HJK-j/Laru Valkoinen-PPJ 07 Laru 4-1

NJS P07 Punainen-VJS Ylästö/1 1-6
Ponnistus-VJS Ylästö/2 1-3
11.40-12.05 NJS P07 Punainen-VJS Ylästö/2 0-6
Ponnistus-PPJ 07 Laru 2-2
HJK-j/Laru Valkoinen-VJS Ylästö/1 2-1
12.30-12.55 Sijat 5-6
Ponnistus-NJS P07 Punainen7-2
Sijat 3-4
VJS Ylästö/2-PPJ 07 Laru
4-0
Sijat 1-2
HJK-j/Laru Valkoinen-VJS Ylästö/1 3-1
SIJOITUKSET:
1. HJK-j/Laru Valkoinen
2. VJS Ylästö/1
3. VJS Ylästö/2
4. PPJ 07 Laru
5. Ponnistus
6. NJS P07 Punainen
NAPPULAT 08
Peliaika 20 minuuttia, pelitapa 5vs5, ei paitsiota, edestakaiset vaihdot, pallo 3
Kori A: HIFK Red, HIFK White, PuiU
Kori B: PPJ Eira 08 Sininen, PPJ Eira 08 Valkoinen, SAPA
Otteluohjelma on laadittu korien avulla. Peleistä on laaditaan yksinkertainen sarjataulukko, jonka perusteella pelataan sijoitusottelut
KELLO KENTTÄ 1 KENTTÄ 2 KENTTÄ 3
10.25-10.50 HIFK Red-PPJ Eira 08 Sininen 0-4
HIFK White-PPJ Eira 08 Valkoinen 0-1
PuiU-SAPA 3-6
11.15-11.40 HIFK White-SAPA 2-1

PuiU-PPJ Eira 08 Sininen 0-6
HIFK Red-PPJ Eira 08 Valkoinen 3-2
12.05-12.30 PuiU-PPJ Eira 08 Valkoinen 3-3
HIFK Red-SAPA 6-1
HIFK White-PPJ Eira 08 Sininen 4-0
12.55-13.20 Sijat 5-6
SAPA-PuiU 1-7

Sijat 3-4
HIFK White-PPJ Eira 08 Valkoinen 0-2
Sijat 1-2
PPJ Eira 08 Sininen-HIFK Red 3-6
SIJOITUKSET:
1. HIFK Red
2. PPJ Eira 08 Sininen
3. PPJ Eira 08 Valkoinen
4. HIFK White
5. PuiU
6. SAPA

LAUANTAI 16.5 KLO 13.25-19.20
POJAT 06
Peliaika 2x15 minuuttia, pelitapa 5vs5, ei paitsiota, edestakaiset vaihdot, pallo 3
Lohko A: Ponnistus, SAPA, PPJ Eira 1, LPS Sininen
Lohko B: Ponnistus/T05, PPJ Eira 2, LPS Vihreä, HJK-j/Arabianranta
Turnauksessa joukkueet jaetaan kahteen lohkoon. Lohkovaiheen jälkeen jokainen joukkue pelaa kaksi sijoitusottelua.
KELLO KENTTÄ 1 KENTTÄ 2
13.25-14 A Ponnistus-SAPA 2-6
PPJ Eira 1-LPS Sininen 0-5
14-14.35 B Ponnistus/T05-PPJ Eira 2 0-8
LPS Vihreä-HJK-j/Arabianranta 1-7
14.35-15.10 A SAPA-LPS Sininen 4-3
Ponnistus-PPJ Eira 1 3-2
15.10-15.45 B Ponnistus/T05-LPS Vihreä 0-5
PPJ Eira 2-HJK-j/Arabianranta 4-6
15.45-16.20 A Ponnistus-LPS Sininen 4-3
SAPA-PPJ Eira 1 6-1
16.20-16.55 B PPJ Eira 2-LPS Vihreä 4-4
Ponnistus/T05-HJK-j/Arabianranta 1-8
17-17.35 Sijoituskierros 1 A3-B4
LPS Sininen-Ponnistus/T05 5-2
Sijoituskierros 1 A4-B3
PPJ Eira 1-LPS Vihreä 1-8
17.35-18.10 Sijoituskierros 1 A1-B2
SAPA-PPJ Eira 2 5-2
Sijoituskierros 1 A2-B1
Ponnistus-HJK-j/Arabianranta 2-8
18.10-18.45 Sijat 5-6
Voittaja(A3-B4)-Voittaja(A4-B3)
LPS Sininen-LPS Vihreä 3-9

Sijat 7-8
Häviäjä(A3-B4)-Häviäjä(A4-B3)
Ponnistus/T05-PPJ Eira 1 2-5
18.45-19.20 Sijat 1-2
Voittaja(A1-B2)-Voittaja(A2-B1)
SAPA-HJK-j/Arabianranta 1-0

Sijat 3-4
Häviäjä(A1-B2)-Häviäjä(A2-B1)
PPJ Eira 2-Ponnistus 6-1
SIJOITUKSET:
1. SAPA
2. HJK-j/Arabianranta
3. PPJ Eira 2
4. Ponnistus
5. LPS Vihreä
6. LPS Sininen
7. PPJ Eira 1
8. Ponnistus/T05

tyhjä
takaisin
tyhjä
  postia ponnareille