Helsingin Ponnistus 1887
logo vinjetti seuraava ottelu
seura joukkueet ottelut ja tilastot markkinointi etusivulle

LAUANTAI 10.10 KLO 9.30-14.20
POJAT 05
Peliaika 2x15 minuuttia, rangaistusalueen paitsio, edestakaiset vaihdot, pallo 4
Lohko A: Ponnistus/Punainen, FC Viikingit/valkoinen 1, SAPA/Valkoiset, HJK/Arabianranta
Lohko B: Ponnistus/Musta, FC Viikingit/valkoinen 2, Valtti, MPS/P06
Sarjamuotoisen lohkovaiheen jälkeen jokainen joukkue pelaa yhden sijoitusottelun.
KELLO KENTTÄ 1 KENTTÄ 2
9.30-10.05
LOHKO A
Ponnistus/Punainen- FC Viikingit/valkoinen 1 0-0
SAPA/Valkoiset-HJK/Arabianranta 7-0
10.05-10.40 LOHKO B Ponnistus/Musta- FC Viikingit/valkoinen 2 1-6 Valtti-MPS/P06 0-3
10.40-11.15
LOHKO A
Ponnistus/Punainen- SAPA/Valkoiset 0-5 FC Viikingit/valkoinen 1-HJK/Arabianranta 7-2
11.15-11.50
LOHKO B
Ponnistus/Musta- Valtti 5-1 FC Viikingit/valkoinen 2-MPS/P06 1-3
11.50-12.25
LOHKO A
Ponnistus/Punainen-HJK/Arabianranta 4-2 FC Viikingit/valkoinen 1- SAPA/Valkoiset 0-5
12.25-13
LOHKO B
Ponnistus/Musta-MPS/P06 2-3 FC Viikingit/valkoinen 2- Valtti 2-0
13.10-13.45
SIJOITUS
SIJAT 7-8
HJK/Arabianranta-Valtti 10-0
SIJAT 5-6
Ponnistus/Musta-Ponnistus/Punainen 6-1
13.45-14.20
SIJOITUS
SIJAT 1-2
MPS/P06-SAPA/Valkoiset 0-3
SIJAT 3-4
FC Viikingit/valkoinen 2-FC Viikingit/valkoinen 1
Varsinainen peliaika tasan. RP voittaja FC Viikingit/valkoinen 1
SIJOITUKSET:
1. SAPA/Valkoiset
2. MPS/P06
3. FC Viikingit/valkoinen 1
4. FC Viikingit/valkoinen 2
5.
Ponnistus/Musta
6.
Ponnistus/Punainen
7. HJK/Arabianranta
8
. Valtti

LAUANTAI 10.10 KLO 14.30-19.20
POJAT 04
Peliaika 2x15 minuuttia, rangaistusalueen paitsio, edestakaiset vaihdot, pallo 4
Lohko A: Ponnistus/Punainen, PPJ/Punaoranssi, SAPA, FC Viikingit
Lohko B:
Ponnistus/Musta, PPJ/Oranssi, HIFK 04 White, LPS
Sarjamuotoisen lohkovaiheen jälkeen jokainen joukkue pelaa yhden sijoitusottelun.
KELLO KENTTÄ 1 KENTTÄ 2
14.30-15.05
LOHKO A
Ponnistus/Punainen- PPJ/Punaoranssi 0-6
SAPA-FC Viikingit 1-3
15.05-15.40
LOHKO B
Ponnistus/Musta- PPJ/Oranssi 1-4
HIFK 04 White-LPS 3-2
15.40-16.15
LOHKO A
Ponnistus/Punainen- SAPA 3-2
PPJ/Punaoranssi-FC Viikingit 2-1
16.15-16.50
LOHKO B
Ponnistus/Musta- HIFK 04 White 2-3
PPJ/Oranssi-LPS 4-2
16.50-17.25
LOHKO A
Ponnistus/Punainen-FC Viikingit 0-7
PPJ/Punaoranssi- SAPA 6-3
17.25-18
LOHKO B
Ponnistus/Musta-LPS 1-4
PPJ/Oranssi- HIFK 04 White 2-3
18.10-18.45
SIJOITUS
SIJAT 7-8
SAPA-Ponnistus/Musta 6-0
SIJAT 5-6
Ponnistus/Punainen-LPS 1-4
18.45-19.20
SIJOITUS
SIJAT 1-2
PPJ/Punaoranssi-HIFK 04 White 8-3
SIJAT 3-4
FC Viikingit-PPJ/Oranssi 1-2
SIJOITUKSET:
1. PPJ/Punaoranssi
2. HIFK 04 White
3. PPJ/Oranssi
4.
FC Viikingit
5.
LPS
6. Ponnistus/Punainen
7.
SAPA
8.
Ponnistus/Musta

tyhjä
takaisin
tyhjä
  postia ponnareille